Gāzes iekārtas uzstādīšana un apkope

 Ja jums liekas, ka daudz naudas tērējat degvielai vai arī jums nepatīk degvielas cena benzīntankos un tāpēc esat nolēmis uzstādīt automobilim gāzes iekārtu, jums ir jāzina sekojošais:

1. Uzstādot gāzes iekārtu notiek iejaukšanās automobiļa motora vadības sistēmā, kas var izraisīt traucējumus tā darbībā.

2. Jums arī turpmāk regulāri vajadzēs  iegādāties benzīnu, kas būs nepieciešams automobiļa iedarbināšanai un uzsildīšanai līdz gāzes iekārtas darba temperatūrai.

3. Gāzes balons ir papildus svars, kas slogos automobiļa pakaļdaļu, var “nosēsties” atsperes.

4. Parasti gāzes balonu uzstāda rezerves riteņa telpā. Līdz ar to rezerves ritenis aizņems papildus vietu automobiļa bagāžniekā. Iesakam rezerves ritenim uzšūt apvalku, lai tas nesasmērētu citas mantas automobiļa salonā vai bagāžas nodalījumā.

5. Tiešās iesmidzināšanas motoriem gāzes iekārtas ir ļoti dārgas un degmaisījums tiek veidots sajaucot benzīnu ar sašķidrinātu gāzi. Tātad automobilis vienlaicīgi patērēs gan benzīnu, gan arī gāzi. Lai šāda iekārta atpelnītos, vajadzēs nobraukt daudzus tūkstošus kilometru.

6. Gāzes iekārta neradīs papildus nekādu aromātu/smaku- sistēma ir hermētiska.

7. Uzpildot gāzi būs nepieciešams speciāls cimds.

8. Braucot ar gāzi, motora resurss praktiski nesamazināsies.

9. Motoreļļa nav jamaina biežāk, ja jūs to darāt regulāri.

10. Pavirši uzstādīta gāzes iekārta, gandrīz pie katra remonta motortelpā būs janoņem. Tas ievērojami palielinās remonta izmaksas.